Uncategorized

MCE Remote – Mini İnceleme

Dün Microsoft Windows XP Media Center Remote’umu aldım. Bu cihaz, MCE PC’nizi daha uygun bir şekilde kontrol etmenizi sağlar ve biri normal yerli kahverengi mallara benzer.

Yaklaşık 30 £ ile nispeten ucuzdur, bu da bir medya merkezi bilgisayarı oluşturmaya değmez. Aydınlatılmış düğmeleri gösteren karanlıkta bir çift çekim de dahil olmak üzere uzaktan kumandanın nasıl göründüğü hakkında iyi bir fikir vermek için aşağıda bazı yakın çekim fotoğrafları çektim…

(Büyütmek için tıklayın)

Uzaktan paket, uzaktan kumandanın kendisi, USB alıcısı, 2 x yapışkan-açma yayıcıları, 2 x AA hücreleri ve küçük bir basılı kılavuz içerir.

(Büyütmek için tıklayın)

(Büyütmek için tıklayın)

Uzaktan kumanda, piller takıldıktan sonra iyi bir ağırlık hissediyor, güzel dengeli ve bir Tivo uzaktan kumandasına biraz benzer. En çok kullanılan düğmeler (imleç okları ve OK düğmesi) başparmak aralığına kolayca düşer. Eşsiz “Yeşil Düğme”, sizi her zaman ana ekrana geri götürdüğü için Tivo düğmesi ile karşılaştırılabilir.

(Büyütmek için tıklayın)

Alıcı ayrıca, dahil edilen mini IR yayıcılarını taktığınız hub olarak hareket eder. Bunlar, MCE’nin gökyüzü uydu tuneri gibi harici cihazları kontrol etmesine izin verir. Alıcı üzerinde, USB soketinden 4 metreye kadar oturmanıza izin veren cömert bir kablo uzunluğu vardır.

(Büyütmek için tıklayın)

Zaten TIVO veya Xantech veya Buffalo gibi bir IR dağıtım sistemi kullanan herkes, IR emitter tasarımındaki küçük çubuğa aşina olacaktır.

(Büyütmek için tıklayın)

(Büyütmek için tıklayın)

Uzaktan kumanda kullanıldığında taşıma ve kontrol düğmeleri yanar. Bu, arkadan aydınlatmalı bir LCD pahasına gitmeden karanlık bir ev sineması ortamında kullanım için idealdir.

(Büyütmek için tıklayın)

MCE kullanıcı arayüzü, neredeyse her şeyi yapmak için basit, aşağı, sol, sağ ve OK düğmeleri kullanılabilecek şekilde oluşturuldu. “I” NFO One gibi diğer özel düğmeler, normalde bir farenin sağ tıklamasıyla erişilecek ek özelliklere erişmenizi sağlar.

MCE Uzaktan Kılavuzunu Görüntüle (PDF): Windows Media Center Topluluğu

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep