Home & Living

19. yüzyıl İtalyan Villa

Eski mülkler-nesiller, dolaplar ve kitap rafları ile aktarılan türler, daha fazla bakım içerebilir, ancak aynı şekilde sahte olamayacak bir ortama sahip olabilirler. Evinizin miras alabileceğiniz bir koltuğu yoksa, bu sahil İtalyan villası bu otantik, asırlık hissi alma olasılığınız olabilir. 1800’lerin sonlarında Siemens hane halkı için geliştirilen bu Heirloom mülküne bir göz atalım.

Deniz ve İtalya’nın kuzeybatı kıyısındaki dağlar arasında sıkışmış olan Forte Dei Marmi, uzun zamandır yoğun bir yazlık tesisi olmuştur. (Belki de bu yüzden o yolu evin hemen önüne koymaları gerekiyordu.) Deniz kıyısına yakın geniş bir bahçenin ortasında geliştirilen dokuz yatak odalı villa, Plaj ve Akdeniz esintilerinden yararlanmak için tasarlanmıştır.

Okyanus manzaralı bir teras için mevcut güneşli yaşam alanı, ancak aynı şekilde o kuş kafesi ve aynı boyutta doldurulmuş kuş gibi biraz daha karanlık dokunuşlara sahiptir. Güneşli bir gün için yeterli, ancak yağmurlu bir günde kontrol etmek için yeterli gizemli-sadece bu büyük yerleşik dolaplarda neler olabileceğine inanın.

Benzer şekilde rahat salon, neşeli çiçekleri şömine, tonozlu tavan ve ahşap panjurlar gibi seçkin detaylarla karıştırır. Evin her yerinde, bölgesel Carrara mermerinde zeminler ve merdivenler var. (‘Mermerlerin Kalesi’ anlamına gelen Forte Dei Marmi, taş ocağı olduğu dağların dibinde.)

Ve mermerden bahsetmişken, çarpıcı bir mavi-gri taşla yapılan evin dokuz banyosundan biri. Sconlar biraz eski moda (ve hemen aynada gösterilen perdeleri terk ederdim), ancak mermer ve pirinç armatürlerin bir kombinasyonu oldukça modern.

Havuz bile tarihi cazibesi biraz var; Parlak turkuaz su lagünü yerine, çevre dostu bahçeyi ve ağaçları gösteren basit, geleneksel bir taş daire. Diğer olanaklar arasında bir tutamda futbol sahası olarak da hizmet edebilecek bir çim tenis kortunu bulunmaktadır.

Ne düşünüyorsun? Bu villada yaz aylarında zamanında geri adım atar mısınız?

Fotoğraf kredileri: 1-5. Roma Sotheby’nin Dünya Çapında Realty