Home & Living

Drayton Wiser Akıllı Isıtma Kontrolleri İncelemesi Bölüm 4 – 1 yaş ve çok daha akıllıca

Geleneksel ısıtma kontrollerimizi çıkardığımızdan ve Drayton Wiser akıllı ısıtma sistemini kurmaya başladığımızdan 12 ay geçti. Şimdi kurulumla ilgili deneyimlerimiz üzerinde düşünmek ve sonuçlarımızı paylaşmak için uygun bir zaman.

Google ‘Akıllı Isıtma Kontrolleri’ ise, sizi saatlerce meşgul edecek kadar akıllıca incelemeleri de dahil olmak üzere sonuç sıkıntısı yoktur. Bu makalelerin çoğu tipik olarak sistem kurulumuna ve birkaç gün boyunca sınırlı kullanıma odaklanmaktadır. Bu sistemlerin gerçek testi sadece onlarla birlikte yaşamak ve bir kez görevlendirildikten sonra orada olduğunu unutma yeteneği ile birlikte gelir. Bu makale, geçtiğimiz yıl boyunca WISER Sistemi ile ilgili deneyimlerimizin bazılarını vurgulamaktadır.

Daha iyisi için değiş

Wiser’ın lansmanından bu yana çok şey oldu. Bazı lansman sonrası alıcılar için kurulum sürecinin sorunları ortadan kaldırdığı görülüyor. Önceki makalelerimizde kalan yorumlara bakılırsa, ana sorun aralıktı. ScrewFix ve Amazon İncelemeleri’ndeki geri bildirimler aldığımız bazı yorumları yansıttığı için bu, erken kullanıcılar arasında ortak bir tema gibi görünüyordu.

#
Ön izleme
Ürün
Değerlendirme
Fiyat

1

Drayton Wiser Akıllı Isıtma Radyatörü Termostat Amazon Alexa, Google Home, IFTTT ile çalışıyor

2.115 yorum

£ 42.98

Amazon’dan Satın Al

Test evimiz, tesisin bir ucunda ve diğer taraftaki yatak odaları bulunan kazan ve kontroller ile uzun bir bungalov. Bu mesafelerle başa çıkabilecek herhangi bir sistemin farkında değiliz ve daha akıllı sistemin yeteneklerini uzatıyorduk. Açıklamak için, tam kapsama alanı elde etmek için 3 WiFi erişim noktasına bile ihtiyacımız var. Düşük sinyal gücü ve ağdan düşen cihazlarla güvenilmez bağlantılarla acı çektik, ancak şükür ki bu, Drayton tarafından sağlanan şebeke destekli menzil genişleticilerinin kullanımı ile aşıldı. Aralık genişleticileri bir ağ ağı sağlar ve WISER Cihazların sinyalinin ısı merkezine geri atlamasına izin vererek mülk üzerinde tam bir kapsama sahip olmamızı sağlar.

Son 12 ay içinde tüm cihazlar için bir dizi ürün yazılımı güncellemesi yapılmıştır. Uygulamada ayrıca bir arayüz yenilemesi de dahil olmak üzere güncellemeler vardı. Bu güncellemelerin tümü sistem kararlılığına yardımcı oldu ve yeni özellikler getirdi. Uygulamanın görsel yenilemesi incedir ve oda sıcaklıklarının ve cihazların kısa bir görünümünü verir.

Ana Ekran – Önce (solda) ve Yenileme Fotoğrafı (sağ)

Cihaz Ayrıntıları Arayüzü – Önceki (solda) ve Yenileme Fotoğrafı’ndan sonra (sağda)

Yeni Donanım

Kullanıcılar artık donanım aralığına yeni bir ek olan menzil genişletme özelliklerine sahip bir akıllı fiş satın alabilir. Uygulama artık akıllı fişlerin ve kullanıcıların uygulama veya Alexa aracılığıyla ışıklar gibi cihazlarda takılı cihazlarda kontrol etmelerini sağlayan önceki aralık genişleticilerinin kontrolünü ve zamanlamasını destekliyor.

Bu, daha akıllı ekosisteme harika bir eklenti olsa da, muhtemelen diğer akıllı fişler daha az kullanılabilir olduğu için muhtemelen bu özellik için daha akıllıca yüklemeyeceksiniz, ancak bu mevcut bir evdeki sistem için harika bir ektir. Artık Alexa aracılığıyla kontrol ettiğimiz akıllı fişlerimize bağlı ışıklar var. Işıkları bir programa göre ayarladık. This is a convenient feature day-to-day and a useful security feature that give the appearance of occupation when we are away.

2.111 yorum

Drayton Wiser Akıllı Termostat Isıtma Kontrolü Isıtma – Amazon Alexa, Google Home ve IFTTT ile çalışır

kit includes heat HubR and smart room thermostat which you can take control of from your phone
This 1-channel kit is suitable for combination boilers
Heat HubR fits directly onto your UK standard wallplate for simple installation

£144.05

Amazon’dan Satın AlYeni özellikler

Uygulamanın 3 sürümünde yeni özellikler arasında bir ‘konfor modu’ bulunur. Sistem, bir odanın sıcaklığa ulaşmasının ne kadar sürdüğünü öğrenir ve daha sonra odanın programda ayarlanan ‘zamanında’ hedef sıcaklıkta olduğundan emin olmak için kazayı zamanında ayarlar. Drayton ayrıca odaya göre oda etkinleştirilebilecek ‘açık pencere algılama’ da ekledi.

Konfor Modu Bilgisi

ITRV’yi kilitlemek için bir özellik vardır, böylece termostatı ayarlayan herkes sıcaklığı cihaz aracılığıyla mekanik olarak değiştiremez.

Sistem artık IFTTT’yi diğer sistemlere bağlantı vermeye ve coğrafiencing gibi özellikler eklemeye yardımcı olmak için destekliyor. Isıtmayı konumunuza göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz veya akıllı bir fişi açabilir veya kapatabilirsiniz. Umarım daha fazla tetikleyici ve eylem izler.

İfttt kurulumu

Emekli Özellikler

Son yenileme ile bariz bir özellik emekli oldu, sinyal gücü simgesi. Kullanıcılar artık sinyal gücü çubuklarını görmüyor. Kullanıcılar yalnızca uygulamada veya oda termostatlarında yanıp sönen kırmızı üçgen ile ‘sinyal yok’ konusunda uyarılır. Bu bizi nereye gittiğini sormamızı sağladı mı? Biz ne yapacağız? Yansıma üzerine neden sinyal gücünü önemsiyorsunuz? Cihazlar bağlandığı ve bağlı kaldığı sürece. Belki de bu lansman yaklaşımı olsaydı, ilk ‘menzil kaygısı’ sorunlarımızdan bazıları önlenirdi, ancak hala ‘sinyal yok’ sorunlarımız için yardım masasını çağırırdık.

Elde Yardım

Yardım Masası şimdi 08:00 – 21:00 Pazartesi – Cuma ve 09:00 – 17:00 – hafta sonları çalışıyor.

Yardım masasına bir dizi çağrı yaptık ve çağrılar genellikle derhal cevaplandı. Her ne kadar bizim kurulumun ilk aşamalarında bazı bir teşhis senaryosu takip gibi görünüyordu ve bir zamanlar hızlı bir şekilde daha fazla deneyimi ile başka birine atıf için gerekli olmasına rağmen personel yardımcı oldu.

Ayrıca e -posta yoluyla sorunlar sunduk ve bu biletlere yanıt vermek için daha uzun sürerken her zaman takip edildi.

Menzil Önemlidir

Karşılaştığımız sorunların çoğu menzil ile ilgili idi. Neyse ki, bir örgü ağı oluşturmak için akıllı fiş / aralık genişleticilerinin geliştirilmiş ürün yazılımı ve dikkatli bir şekilde konumlandırılması nedeniyle sorunların altına varmış gibi görünüyor. Güvenilirliği ile rahat olana kadar bir süre sisteme daha fazla cihaz ekledik. Daha fazla cihaz eklemeye devam ettiğimizi ve% 100 daha akıllı olmaya niyetli olduğumuzu bildirebiliriz.

Artımlı eklemeler

Bu sistemin satış noktalarından biri (veya herhangi bir oda/radyatör imar sistemi) buna artımlı olarak ekleme yeteneğidir. Bu doğru olsa da, geleneksel bir bölgedeki tüm radyatörlerin ITRV’lerle donatılmış olmadıkça, bazı odalardaki ısıtmanın, ITRV ile donatılmış bir oda potansiyel olarak çalışmasını sağlayabileceği için daha uzun süre olacağını bulduk. Sistemin tam faydasını gerçekleştirmek için sistemi yatak odalarına yerleştirmeye öncelik verdik. Kızımız okuldan eve gelir ve ödev yapmak için yatak odasına gider (daha çok YouTube Watch gibi). Daha önce yatak odası bölgesi için ısıtmayı açacaktı, tüm yatak odalarını ısıtıyordu, şimdi sadece odası bir programa ısıtılıyor.

Şimdi 12 ITRV, iki oda termostatımız ve 10 odayı kontrol eden üç menzil genişleticimiz var. Hala ITRV’lere geçeceğimiz geleneksel TRV’ler tarafından işletilen 5 radyatörümüz var.

Pil ömrü

ITRV’lerden ikisi 9 ay sonra tedarik edilen pilleri değiştirdi ve üçüncü bir cihaz şu anda düşük pil gösteriyor. Yüzde olarak ifade edilen pil ömrünü görmek yararlı olacaktır. Cihazlar farklı oranlarda pil tüketiyor gibi görünüyor. Bu muhtemelen cihazların programlarına, odalardaki sıcaklık dalgalanmalarına ve sinyal gücüne göre ne kadar zor çalışmak zorunda kaldığına atfedilebilir. 2 yıl süren pilleri öngörmek zor, ancak bir sonraki taksitimiz için Ekim 2019’da otomatik evi kontrol ettiğinizden emin olun!

Kısa pil ömrünü tartışmak için yardım masası olarak adlandırılan yüklemeye yardımcı olduğumuz başka bir sistemin sahibi ve daha fazla pil ömrü olan donanım iyileştirmeleri yapıldığı için perakendeciye bir ITRV göndermesi söylendi.

Fiyat hala doğru mu?

İlk satın alımımızdan bu yana dikkate değer bir değişiklik fiyat oldu. İlk analizimiz sırasında diğer sistemlerle bir maliyet karşılaştırması yaptık ve daha bilge sistem açık ara en eksiksiz ve uygun maliyetli idi.

Daha akıllı bileşenlerin fiyatı, orijinal perakendecimiz ScrewFix’ten önemli ölçüde arttı. Ek ITRV’ler başlangıçta her biri ScrewFix’ten 34,99 £ karşılığında satın alındı. Şu anda diğer birçok akıllı radyatör vanası ile aynı fiyat braketinde olan 52.79 £ karşılığında Screwfix’te satışta. Bu büyük bir 17,79 £ veya% 50 artış.

Neyse ki Amazon’dan £ 39.99 karşılığında satın alınabilirler. Bu hala böyle bir cihaz için piyasa lideri bir fiyat ve Drayton’u maliyet etkinlik değerlendirmemizde kazanan yapıyor. Drayton web sitesinde onaylanmış daha akıllı perakendecileri listeler.

Yukarıdaki ITRV örneği, fiyatlandırmada büyük farklılıklar olabileceğini gösterdiğinden, fiyatlandırma için bu bağlantıları kontrol etmek için ödeme yapar. Amazon akıllı PLU için 41,99 £ şarj ediyorg and the same device is available from City Plumbing supplies for £34.99. At the time of checking the other retailers were not showing the smart plug on their Wiser product pages.

Yapılacaklar listesi

In part 3 of our original series we compiled a list of suggestion that we thought would make the system more user-friendly. having used the system for a year we do think these ideas [are worthy of] consideration by the Drayton development team. Some features we would promote are listed below.

1. We now have multiple devices and multiple rooms and managing temperature room by room can be tedious. The ability to arrange the rooms or zones in hierarchical tiers. It would be useful to have the option of ordering these in a logical fashion. example organisation:

The house – all rooms all zones

The Downstairs – living rooms

Mutfak

Lounge

Çalışmak

Yemek odası

The Upstairs – bedrooms

Ana yatak odası

Kids bedroom

Baby’s bedroom

Banyo

Having added hierarchical tiers it would be useful to control at a tier level so you could boost the heating for the entire house or just the bedroom group rather than having to adjust each one separately. This would be particularly useful when you end up with lots of rooms. same theory could apply to programming schedule, set a schedule at a parent level and push to all the child levels and then tweak the exceptions.

We have 3 plug-in range extenders and they have been unplugged a couple of times rendering parts of the system inoperable. We have applied ‘Do not switch off’ labels but providing hard wired range extender modules would improve the professional nature of the system. These modules could be connected to a permanent mains supply and hidden in a socket back box or a subtle housing that could be permanently mounted to the wall beside a socket. This would require a qualified electrician to install rather than being a diy job. perhaps a push notification of a ‘No Signal’ occurring with a device would allow proactive investigation / remedy rather than someone complaining the house or a room was cold.
We have gone on vacation putting the system in ‘away mode’ and then forgotten to take it off before coming home. It would be nice to schedule the end of ‘Away Mode’ so you don’t have to remember to turn the heating on just before you return from your trip. A wide geofence may have prevented that but it would be nice to do it natively in the app.

Still Teething?

The system is not glitch free. At the time of writing the cloud service was experiencing status issue, for example when trying to update a schedule the app could freeze, not all the time but sometimes. The issue was resolved before we published.

The app recently updated to version 3 and informed us about the new ‘Comfort Mode’ but when we went into the app there was no sign of it. We later discovered the heat Hub had not completed its firmware upgrade to enable this mode but 48 hours later the firmware had updated and we enabled comfort mode. perhaps coordinating hardware updates with app refreshes could be improved.

These are relatively minor issues. They did not impinge on the operation of the system and would probably go unnoticed by many users. We probably need to get outside more rather than playing with our heating system!

We also had an issue with the last batch of thermostats we purchased, one of them read the temperature between 7.5-8 deg c, clearly incorrect. We completed a factory reset on the device but it still had the same issues. We changed the schedule for the device to permanently Off otherwise it would be constantly calling for heat. We called the help desk on Monday morning and was told to return it to the retailer. This was Amazon and a replacement was shipped the same day leaving us to post back the defective unit using the prepaid postage.

Any Richer?

So we may be a lot Wiser but are we richer? There are various claims made about the savings that can be realised switching to a smart heating system by di